2014 Player of the Year
Kevin Smith, Columbia
2014 Pitcher of the Year
Aaron Kalish, Shenendehowa
2014 Coach of the Year
Greg Christodulu, Shenendehowa, and Rob Duell, Burnt Hills
First Team
Pitcher: Bryan Warzek, Shenendehowa; Ian Anderson, Shenendehowa; Matt Pierce, Guilderland; Nick Gavin, Shaker
Middle Infielders: Justin Yurchak, Shenendehowa; Sean Egan, Shaker
First Base: Ben Contento, Colonie
Third Base: Matt Drum, Shenendehowa
Catcher: Dan Maynard, Burnt Hills
Designated Hitter: Mike Landry, Niskayuna
Utility: Marshall Kiesow, Saratoga Springs
Outfield: Garrett Whitley, Niskayuna; Jordan Prehoda, Saratoga Springs; Max Tessitore, Averill Park
Second Team
Pitchers: Codey Piel, Columbia; Tommy Favanta, Niskayuna; Eric Beer, Saratoga Springs; Matt Polsinello, Shaker
Middle Infielders: Josh Hayner, Shenendehowa; Corey Moore, Guilderland
First Base: Tyler Hoffman, Shaker
Third Base: Jarrett Fortin, Columbia
Catcher: Ben Cassillo, Shaker
Designated Hitter: Ben Place, Saratoga Springs
Outfield: Jake Smith, Bethlehem; Devin Coffey, Saratoga Springs; Brennan McCormack, Shenendehowa
Utility: Ryan Gardy, Burnt Hills
Honorable Mentions
Pitchers: Travis Sowards, Columbia; Michael Faas, Columbia; Ryan Feeney, Niskayuna; Brian Toy, Niskayuna; Joe Butler, Burnt Hills; Zach Hutson, Guilderland; Nick Bruno, Guilderland; Chris Czekay, Guilderland; Alex Varsanyi, Guilderland; Jack Herman, Saratoga Springs; Danny Hobbs, Saratoga Springs; Corey Hommell, Shenendehowa; Grant Touhey, Ballston Spa; Ryan Keefe, Ballston Spa; Anthony Tyburski, Ballston Spa; Nick DeMarco, Shaker; Connor Costello, Bethlehem; Alex Tomlinson, Averill Park; Brent Jones, Averill Park; Tyler Childrose, Averill Park; Nelson Travis, Mohonasen; Jon Ostroff, Bethlehem
Middle Infielders: Austin Lawrence, Columbia; Josh Quesada, Burnt Hills; Jacob Sturn, Guilderland; Jake Fox, Ballston Spa; Joey Kirker, Shaker; Kevin Cahill, Bethlehem; Kyle Ruth, Colonie; Pat O'Brien, Niskayuna
First Base: John Novenche, Shenendehowa; Ryan Thomas, Ballston Spa; Austin Hermann, Bethlehem
Third Base: Dom DeMarco, Shaker; Mike Graves, Bethlehem
Catcher: Jake Walter, Columbia; Tommy Spataro, Niskayuna; Brad Pearson, Shenendehowa
Designated Hitter: Connor Douglas, Shenendehowa; Evan Saunders, Guilderland; Antonio Archina, Colonie
Outfield: Michael Stanley, Columbia; Carmen Caruso, Niskayuna; Ben Govel, Guilderland; Zach Formica, Guilderland; Jack Grabek, Guilderland; Kyle McAlonie, Shenendehowa; Zach Durfee, Ballston Spa; Garrett Klahr, Shaker; John Finelli, Averill Park; Kyrek Osterhaut, Colonie